Europa Wiadomości

Białoruś otwiera się na turystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białoruś może rozszerzyć ruch bezwizowy na cudzoziemców przybywających do tego kraju przez Port Lotniczy „Mińsk”.

 

26 października władze białoruskie wprowadziły ruch bezwizowy dla turystów, którzy chcą zwiedzić Grodno i Grodzieńszczyznę. Obowiązuje on na przejściach w Kuźnicy i w Rudawce na Kanale Augustowskim. Teraz Białoruś szykuje kolejny krok. Jak wynika ze słów zastępcy dyrektora departamentu ds. turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Witalija Gricewicza, decyzja dotycząca ruchu bezwizowego dla cudzoziemców przybywających na Białoruś przez Narodowy Port Lotniczy „Mińsk” powinna zostać podjęta do końca bieżącego roku.

 

– Jeśli przyczyni się to do rozwoju ruchu turystycznego, to można będzie zająć się kwestią ruchu bezwizowego także poprzez inne przejścia graniczne – powiedział on.

 

Witalij Gricewicz opowiedział o skutkach wprowadzenia ruchu bezwizowego dla polskich turystów przybywających na Białoruś przez Kanał Augustowski, zauważając, że do tej pory skorzystało z tej możliwości przeszło tysiąc turystów.

 

– Myśleliśmy, że strumień turystów ruszy w kwietniu – maju, ale już teraz ludzie aktywnie z tego korzystają – zauważył zastępca dyrektora departamentu Ministerstwa Sportu i Turystyki, dodając, że na niedawnej wystawie turystycznej w Warszawie ogromną popularnością cieszyło się stoisko Obwodu Grodzieńskiego z logotypem Visa Free.

 

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!