Europa Wiadomości

Białoruś otrzymała broń jądrową od Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-Rosja na własny koszt przekazała Białorusi taktyczne pociski nuklearne dla zestawów Iskanderoświadczył Aleksandr Łukaszenko. -Gdy tylko na Białorusi pojawiła się broń nuklearna, wszyscy zwinęli skrzydła. I nasi sąsiedzi, którzy byli zszokowani i nie tylko – dodał.

Białoruś otrzymała broń jądrową od Rosji. Tamtejszy prezydent Aleksandr Łukaszenka odwiedził jedno z przedsiębiorstw samochodowych w obwodzie mińskim. Mówił m.in. o rosyjskiej broni jądrowej, która obecnie stacjonuje na Białorusi. -Gdy tylko na Białorusi pojawiła się broń nuklearna, wszyscy zwinęli skrzydła. I nasi sąsiedzi, którzy byli zszokowani, i nie tylko – powiedział. Jak dodał, ma nadzieję, że nikt nie pomyśli o jej wykorzystaniu. To “straszna broń”.

-Białoruś otrzymała od Rosji systemy rakietowe Iskander, rozwija własny sektor wojskowo-przemysłowy, zachowując szkoły naukowo-przemysłowe, które pozostały od czasów ZSRS. Wszystko to stanowi dodatkowy środek odstraszający – kontynuował przywódca Białorusi. 

Powiedział, że Białoruś dostała od Rosjan systemy Iskander, bezpłatnie.

Warto wspomnieć, że we wtorek 16 stycznia br. białoruska Rada Bezpieczeństwa zajęła się projektem nowej Koncepcji Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Białoruś, a także projektem nowej doktryny wojskowej. Według białoruskiego ministra obrony, nowa doktryna wojskowa jego państwa zakłada możliwość użycia taktycznej broni nuklearnej, rozmieszczonej na jej terytorium przez Rosję. Mińsk uzasadnia zmiany m.in. agresywnymi działaniami Polski.

NASZ KOMENTARZ: Istotnie, poszczególni ministrowie rządu warszawskiego, czy to za czasów władzy PiS, czy też PO, bez owijania w bawełnę twierdzą, że dążą do obalenia rządów Łukaszenki.

Polecamy również: Jest nowa skarga do Trybunału w Hadze przeciwko żydowskim nazistom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!