Świat Wiadomości Żydzi

Jest nowa skarga do Trybunału w Hadze przeciwko żydowskim nazistom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Meksyk i Chile złożyły wniosek w Międzynarodowym Trybunale Karnym (MTK). Chcą wszczęcia śledztwa w sprawie zbrodni wojennych w związku z trwającą od 7 października agresją żydowskiego reżimu w Strefie Gazy.

Kolejna skarga do Trybunału w Hadze przeciwko żydowskim nazistom. Meksykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że „rosną obawy związane z niedawną eskalacją przemocy, zwłaszcza wobec celów cywilnych, oraz ciągłym popełnianiem przestępstw objętych jurysdykcją Trybunału, szczególnie od 7 października 2023 r.”

Przywołał także art. 13 lit. a) i art. 14 Statutu MTK jako podstawę skierowania sprawy, która umożliwia państwu-stronie zwrócenie uwagi na sytuację, w której wydaje się, że miało miejsce jedno lub więcej przestępstw objętych jurysdykcją Trybunału. Wezwano, by hascy prokuratorzy zbadali i ocenili, czy poszczególni przywódcy żydowskiego reżimu powinni zostać postawieni przed Trybunałem za takie przestępstwa.

W swoim oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku argumentowało, że MTK jest właściwym forum do ustalenia potencjalnej odpowiedzialności karnej, „niezależnie od tego, czy została popełniona przez przedstawicieli władzy okupacyjnej, czy władzy okupowanej”.

W Gazie około 70 procent zabitych przez Żydów to dzieci i kobiety. Do chwili obecnej od 7 października zginęło ponad 10 000 dzieci, a tysiące straciło kończyny w wyniku brutalnych bombardowań.

-Chile wspiera dochodzenie w sprawie wszelkich możliwych zbrodni wojennych, niezależnie od tego, czy są to zbrodnie wojenne popełnione przez Izraelczyków, czy Palestyńczyków – powiedział na konferencji prasowej w Santiago minister spraw zagranicznych tego kraju, Alberto van Klaveren.

Oświadczenie to pojawiło się po tym, jak około stu chilijskich prawników złożyło skargę do MTK przeciwko izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu, oskarżając go o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości, ludobójstwo i zbrodnie wojenne w Gazie. Skargę złożył 22 grudnia 2023 roku Nelson Hadad.

Hadad powiedział: -Wszystkie kraje muszą potępić zbrodniarzy wojennych, dopilnować, aby zostali pociągnięci do odpowiedzialności, przyjąć na siebie odpowiedzialność, ponieść karę zgodnie z karami przewidzianymi w Statucie Rzymskim i zapewnić zadośćuczynienie ofiarom.

Polecamy również: Tegoroczna “parada równości” może się nie odbyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!