Wiadomości

Awantura w PO. Bez porozumienia zakończyło się spotkanie Tusk – Budka – Trzaskowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bez porozumienia zakończyły się wczorajsze rozmowy Donalda Tuska, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego – informuje dziennikarz RMF FM Roch Kowalski. Politycy rozmawiali o powrocie byłego premiera do krajowej polityki i roli, jaką miałby odgrywać w Platformie Obywatelskiej.

Sama dyskusja trwała ponad pięć godzin. Dzisiaj liderzy wrócą do rozmów i spotkanie ponownie ma odbywać się w wąskim gronie. Wczorajsza rozmowa – jak nieoficjalnie mówią politycy Platformy – momentami przebiegała w atmosferze wzajemnych pretensji. Działacze przekonują jednak, że wydłużenie o kolejny dzień nie musi być złym sygnałem. Twierdzą, że można było się tego spodziewać.

Poruszonych tematów miało być wiele, ale celem dyskusji nie było wypracowanie kompromisu, a akceptacja dla już przedstawionego politycznego scenariusza. Ten cały czas w szczegółach pozostaje tajemnica, ale najpewniej zakłada przede wszystkim zmianę na stanowisku szefa Platformy.

Dziś ostatni dzień na rozmowy, bo jutro podczas Rady Krajowej liderzy partii mają przedstawić już ostateczne ustalenia.

Portal wp.pl ujawnia, że po czwartkowym spotkaniu Tuska, Budki i Trzaskowskiego sytuacja w partii jest jeszcze bardziej skomplikowana niż do tej pory.

„Rosną pretensje do Borysa Budki, który – jak twierdzą niektórzy w PO – miał ukrywać zaproszenie od Tuska dla Rafała Trzaskowskiego na wspólne spotkanie, a także do samego Tuska, który – w opinii części rozmówców z największej partii opozycyjnej – ma przedmiotowo traktować byłą szefową PO Ewę Kopacz” – podkreśla portal.

Portal – powołując się na anonimowe źródło – przytacza też sytuację, która nie stawia w najlepszym świetle obecnego szefa PO.

„Borys zorganizował w czerwcu spotkanie z Tuskiem. O to spotkanie poprosił go sam Tusk. Tyle że Donald chciał, by w tym spotkaniu uczestniczył również Rafał (Trzaskowski – przyp. red.), żeby to była wspólna rozmowa trzech liderów Platformy. Budka jednak nie poinformował o tym Rafała, a Tuskowi przekazał, że Rafał rzekomo… nie mógł się spotkać. Sprawa wyszła na jaw w środę, a Tusk z Trzaskowskim strasznie się za to na Borysa wkurzyli” – informuje nieoficjalnie portal.

/rmf24.pl, wp.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!