Wiadomości

Bestialski napad na Polaków w Irlandii – mężczyzna nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uzbrojeni mężczyźni wdarli się do domu i ciężko pobili 35-letniego Mikołaja Wilka oraz jego żonę Elżbietę, Polaków mieszkających w hrabstwie Cork w Irlandii. Mężczyzny nie udało się uratować – zmarł w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji TVP3 Bydgoszcz zmarły 35-latek pochodzi ze wsi Wszedzień k. Mogilna (Kujawsko-Pomorskie).

Do zdarzenia doszło około 3 nad ranem w niedzielę przy Maglin w Ballincollig hrabstwie Cork w Irlandii. Czterech uzbrojonych mężczyzn włamało się do domu i brutalnie pobiło parę, po czym uciekło samochodem marki BMW.

W czasie napadu w tym samym domu znajdowała się także inna kobieta i dwoje dzieci, jednak nikt z nich nie został ranny.

Ofiary przewieziono do szpitala, jednak 35-latek zmarł wskutek odniesionych obrażeń ok. 5.30 rano. Stan zdrowia kobiety jest poważny, lecz jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnicy po ucieczce porzucili i podpalili BMW, którym przyjechali.

Według nieoficjalnych informacji zabity Polak mieszkał w Irlandii od pięciu lat i prowadził działalność gospodarczą związaną z utrzymaniem terenów zielonych.

Funkcjonariusze irlandzkiej policji prowadzą śledztwo w sprawie. Osoby, które mogły być świadkami zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem 021 4946200 lub 1800 666 111, albo o zgłoszenie się na dowolny posterunek policji.

Czytaj więcej:
https://www.irishexaminer.com/breakingnews/ireland/couple-in-hospital-after-being-attacked-by-gang-with-weapons-in-cork-847917.html

/TVP Info, irishexaminer.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!