Wiadomości

Berlusconi: Imigranci to bomba społeczna gotowa do wybuchu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca włoskiej centroprawicy Silvio Berlusconi powiedział w niedzielę, że migranci, którzy nie mają prawa do tego, by pozostać we Włoszech, stanowią „bombę społeczną gotową do wybuchu”, dodając, że trzeba odesłać 600 tys. imigrantów.

Berlusconi oświadczył w wywiadzie dla dziennika stacji Canale 5 swojej telewizji Mediaset, że migracja to „kwestia najpilniejszej wagi”. We Włoszech – jak zaznaczył – jest „600 tysięcy migrantów, którzy nie mają prawa pozostać” w tym kraju. Stanowią oni „bombę społeczną gotową do wybuchu, bo gotowi są popełniać przestępstwa” – ocenił lider koalicji centroprawicy, zawiązanej z jego inicjatywy przed wyborami parlamentarnymi wyznaczonymi na 4 marca.

– Gdy my rządziliśmy, w 2011 roku przybyło 4400 imigrantów. Za czasów czterech rządów lewicy przybyło w 2013 roku 170 tysięcy imigrantów, w 2014 – 150 tysięcy, w 2016 – 181 tysięcy, a w 2017 roku – 119 tysięcy – mówił Berlusconi. – Rezultat jest taki, że dzisiaj mamy co najmniej 630 tysięcy imigrantów, z których tylko 30 tysięcy ma prawo pozostać, bo są uchodźcami.

Zdaniem lidera Forza Italia, aby rozwiązać kryzys imigracyjny należy naciskać na Unię Europejską. UE powinna zawrzeć porozumienia z krajami Afryki Północnej, by zatrzymać exodus, a także z państwami pochodzenia migrantów, by przyjęły z powrotem tych nielegalnych.

Poza tym, jak wskazał Berlusconi, potrzebny jest „wielki plan Marshalla” dla Afryki, przy zaangażowaniu USA, Rosji, państw Zatoki Perskiej i Czadu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!