Wiadomości Wiara

Benedykt XVI oskarża niemieckich księży: Chcą uciszyć mój głos

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Emerytowany papież Benedykt XVI oskarża swoich przeciwników próby “uciszenia go” w kwestiach obyczajowych, takich jak aborcja czy homoseksualne małżeństwa. Tak twierdzi w swoje najnowszej biografii.

W poniedziałek w Monachium ukazała się nowa biografia emerytowanego papieża Benedykta XVI. Jej fragmenty zostały opublikowane przez niemiecką agencję prasową DPA.

We wcześniej opublikowanych częściach biografii poprzednik papieża Franciszka określa aborcję i małżeństwa homoseksualne jako “znak duchowej siły Antychrysta, przed którym ludzie powinni mieć naturalny lęk”.

Emerytowany papież zarzuca swoim przeciwnikom, że próbują oni “uciszyć jego głos” w tych sprawach. 93-letni już Joseph Ratzinger skarży się, że jego ingerencje w debaty teologiczne były przedstawiane “w zakrzywionym świetle”. O złą wolę w tej kwestii oskarża niemieckich księży.

– Nie chcę analizować prawdziwych powodów, dla których ludzie chcą uciszyć mój głos – mówi Ratzinger.

Benedykt XVI wciąż jest krytykowany za jego stosunek do bardziej “postępowych” poglądów papieża Franciszka. Ratzingerowi zarzuca się podważanie ich, czego symptomem ma być zwolnienie jego bliskiego współpracownika z pracy w otoczeniu obecnej głowy Kościoła Katolickiego.

Emerytowany papież odpiera te zarzuty i podkreśla, że “jego przyjaźń z papieżem Franciszkiem nie tylko trwa, ale się umacnia”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!