Europa Islam Wiadomości

Belgia: Dżihadysta został skierowany do szkoły na kurs języka flamandzkiego. Rodzice są zszokowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com, były werbownik ISIS został skazany na dziesięć lat więzienia w 2013 r. Jego wyrok zmniejszono do pięciu lat pozbawienia wolności po apelacji w listopadzie 2016 r. Dzięki temu Jean-Louis Denis, znana postać dżihadu w Belgii, wyszedł z zakładu penitencjarnego na początku 2019 r.

Teraz okazało się, że agencja pracy skierowała go na kursy języka flamandzkiego, które odbywają się w zwykłej szkole podstawowej. Zszokowani rodzice uczniów boją się tam posyłać swoje dzieci.

Denis był nawet bohaterem filmu dokumentalnego « Strip-tease », na którym widać, że nie zrezygnował z wyznawania salafickiej wersji islamu. „To tak, jakby każdego dnia zabierałem moje dzieci na śmierć” – mówi jeden z rodziców. Jego dzieci chodzą do tej samej szkoły.

« Szkoła powiedziała mi, że nic nie mogą tu zrobić » – dodaje. Pomieszczenia, w których dżihadysta chodzi na językowe kursy « integracyjne » znajdują się co prawda na terenie szkoły, ale wynajmuje je organizator kursów – CVO. Paradoks polega na tym, że dżihadysta, który był w zakładzie karnym izolowany pod specjalną kontrolą, na wolności zyskał dostęp i wejście do szkoły pełnej dzieci.

Louis Denis był winny podżegania młodych ludzi do islamistycznego dżihadu. Nic dziwnego, że teraz pojawiły się postulaty wprowadzenia wobec terrorystów podobnych przepisów jak w przypadku pedofilów. Chodzi o zakaz zbliżania się do młodzieży.

Zachodnia Europa pełna gębą…

 Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!