Wiadomości

Będzie wniosek o ukaranie posła Sterczewskiego: “Kompromituje Sejm RP”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Jacek Ozdoba (SP) opublikował we wtorek wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie posła Franciszka Sterczewskiego (KO) w związku z jego działaniami na granicy polsko-białoruskiej. “Swoim zachowaniem obniżył powagę całej izby” – napisał.

Pojawienie się migrantów przy białorusko-polskiej granicy poseł Franciszek Sterczewski próbuje wykorzystać do lansowaniu swojej osoby, pajacując tam i ośmieszając zarazem nie tylko siebie, ale też Sejm, w ławach którego zasiada.

Niebezpieczne zabawy dzieciaka będącego posłem

Poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba w reakcji na te wydarzenia napisał na Twitterze, że składa do sejmowej komisji etyki wniosek o ukaranie Sterczewskiego naganą “w związku z jego skandalicznym zachowaniem na terenie granicy polsko-białoruskiej na wysokości miejscowości Usnarz Górny oraz wypowiedzią z dnia 25 sierpnia 2021 r. w stosunku do funkcjonariusz Straży Granicznej”. Polityk przedstawił treść samego wniosku.

“Poseł Franciszek Sterczewski swoim zachowaniem, oraz wypowiadanymi słowami obniżył powagę całej izby, naruszył zasady etyki poselskiej za co powinna go za to spotkać zasłużona kara” – napisał Ozdoba.

“Pomimo komunikatów ze strony służb w pewnym momencie zaczął uciekać przed funkcjonariuszami straży granicznej i żołnierzami, po chwili został jednak dogoniony i otoczony. W związku z powyższym powstaje pytanie, czy tak powinien zachowywać się poseł na Sejm RP, tj. nie stosować się do komunikatów służb, uciekać przed polskimi funkcjonariuszami, a dodatkowo utrudniać im wykonywanie powierzonych zadań, m.in. ochrony granicy polsko-białoruskiej?” – czytamy we wniosku.

Ozdoba jako “kolejne haniebne zachowanie” Sterczewskiego wskazał słowa, które padają w opublikowanym przez posła opozycji filmie na Facebooku. “W ww. wideo możemy usłyszeć m.in.: ‘nie jestem przypadkowym gościem, tylko mam swoje prawa’ czym można domniemywać, iż starał się wywierać wpływ na służby, wykorzystywał immunitet poselski” – pisze Ozdoba.

Polityk wskazał również, że Sterczewski “zbliżał się do funkcjonariusza straży granicznej na bliską odległość, nagrywając go”. Ozdoba przytoczył również słowa Sterczewskiego: “Może ja podejdę bliżej, twarz zeskanujemy i może uda się znaleźć inną drogę”. Jak ocenił Ozdoba, można je “potraktować jako groźbę”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!