Wiadomości

Będzie proces Algierczyka – właściciela kebabu w Ełku, w związku z głośnym zabójstwem 21-letniego mężczyzny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku ze sprzeciwem rodziny zmarłego, nie doszło przed Sądem Rejonowym w Ełku do orzeczenia bez przeprowadzania rozprawy wyroku w procesie związanym z zabójstwem 21-letniego mężczyzny przed barem z kebabem w tym mieście.

Chodzi o sprawę właściciela tego lokalu – Algierczyka, któremu postawiono zarzut udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Ponieważ oskarżony przyznał się i chciał dobrowolnie poddać karze więzienia w zawieszeniu, Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sądu wniosek o skazanie go bez przeprowadzania rozprawy.

Przed sądem takiego wniosku nie poparł jednak matka i siostra zmarłego. Obie mają w sprawie status pokrzywdzonych. W tej sytuacji prokuratura będzie musiała skierować do sądu akt oskarżenia i odbędzie się proces. Jego termin na razie nie jest znany. 

Początkowo właściciel ełckiego baru z kebabem podejrzany był – wraz z pracującym w lokalu Tunezyjczykiem – o współudział w zabójstwie 21-latka. Ostatecznie pod koniec maja, po zebraniu różnych dowodów, w tym po przeprowadzeniu wizji lokalnych, suwalska prokuratura okręgowa zmieniła zarzut na udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Prokuratura wciąż prowadzi główny wątek śledztwa, w którym podejrzanym o zabójstwo jest obywatel Tunezji. Według ostatnich informacji z prokuratury ten akt oskarżenia ma być gotowy do końca miesiąca.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!