Wiadomości Wiara

Będzie ekspiacja za profanację kalwarii w Panewnikach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ekspiacja za profanację kalwarii w Panewnikach, dzielnicy Katowic, odbędzie się 1 marca. Policja publikuje nagranie, na którym widać podejrzanych.

Do modlitwy ekspiacyjnej za profanację kalwarii w Panewnikach wezwał ojciec proboszcz Alan Rusek.

“W związku z aktem profanacji na panewnickiej kalwarii zapraszam na modlitwę ekspiacyjną w piątek, 1 marca, o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym przed bazyliką” – napisał.

Modlitwa różańcowa z przeprosinami przeniesie się następnie w miejsce, gdzie stoją pobazgrane figury.

Kalwaria przy bazylice ojców franciszkanów w Katowicach-Panewnikach została sprofanowana w piątek 22 lutego pomiędzy 19.33 a 19.58. Na figurach Jezusa i Maryi trzech (lub troje) młodych sprawców wymalowało sprayem obsceniczne rysunki. Pomazane zostały też inne figury związane z przedstawieniem Męki Pańskiej. Na ścianach czterech kaplic różańcowych sprawcy umieścili satanistyczne napisy i pentagramy.

Ojciec proboszcz z Panewnik mówi, że szczególnie przykry jest widok sprofanowanych figur Jezusa i Maryi. Dodaje, że żal mu także tych młodych ludzi, którzy dokonali profanacji, być może nie zdając sobie w pełni sprawy z jej konsekwencji. W ich intencji też będą modlić się ludzie w czasie piątkowej ekspiacji.

/gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!