Wiadomości

Będąc pod wpływem i mając zakaz prowadzenia samochodu, jechał kradzionym autem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który był nietrzeźwy, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód którym jechał, był ukradziony. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma związek z wcześniejszymi kradzieżami przyczepek samochodowych. Śledczy przedstawili mu 11 zarzutów odpowiadających kwalifikacją prawną jego czynom.

Pod koniec listopada do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o kradzieży samochodu m-ki Mazda. Policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się tą sprawą i zaczęli zbierać niezbędne informacje.

Zawęzili krąg osób podejrzewanych i wytypowali potencjalnego sprawcę, to 45-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mundurowi ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. Pod koniec minionego tygodnia kryminalni zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej.

Już podczas wstępnych czynności okazało się, że mężczyzna nie dość, że jechał ukradzionym autem, to był nietrzeźwy (badanie wykazało promil alkoholu w organizmie). Ponadto 45-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany został przewieziony do jednostki, gdzie kryminalni przeprowadzili z nim dalsze czynności.

Podczas dalszej pracy nad tą sprawą okazało się, że 45-latek odpowiada za kradzież 3 przyczepek samochodowych z terenu powiatu gdańskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 11 zarzutów. Dotyczyły one m.in. kradzieży z włamaniem, kradzieży i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu. Sąd zastosował wobec 45-latka 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia, za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przepisy przewidują karę do 2 lat więzienia.

/Pomorska Policja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!