Wiadomości

Będą kary dla piłkarzy Arabii Saudyjskiej za postawę w meczu z Rosją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W meczu inauguracyjnym piłkarskich mistrzostw świata Rosja rozgromiła Arabię Saudyjską 5:0. Gospodarze turnieju zwycięstwem nad drużyną z Bliskiego Wschodu zapisali się w historii mundialu. W Arabii Saudyjskiej najwyższe władze państwowe są rozczarowane grą swoich piłkarzy i już zapowiedzieli, że ci zostaną ukarani za swoją postawę.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani porażką. Wynik ten jest całkowicie niezadowalający, bo nie odzwierciedla tego, na co stać naszych piłkarzy. Kilku zostanie ukaranych i będą to bramkarz Abdullah Al-Mayouf, napastnik Mohammad Al-Sahlawi oraz obrońca Omar Hawsawi – powiedział otwarcie Adel Ezzat, szef tamtejszej federacji piłkarskiej.

– Przez ostatnie trzy lata zrobiliśmy wszystko dla naszych piłkarzy. Dostali najlepszy sztab szkoleniowy, zatrudniliśmy klasowego trenera, a oni nie pokazali nawet 5 procent tego, na co ich stać – dodał z kolei Turki Al-Sheikh, saudyjski minister sportu.

Na razie nie wiadomo jaki wyrok spadnie na obwinianych za porażkę piłkarzy, ale mówi się, że oprócz wysokiej kary finansowej, wspomniani zawodnicy zostaną odsunięci od pierwszego składu na pozostałe mecze turnieju w Rosji.

W kolejnym spotkaniu Arabia Saudyjska zagra z Urugwajem, natomiast fazę grupową zakończy starciem z reprezentacją Egiptu.

/sporteuro.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!