Wiadomości

Beata Mazurek: Premier powiedział prawdę, która jest trudna do przyjęcia przez stronę izraelską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„PMM w Monachium powiedział prawdę, która jest trudna do przyjęcia przez stronę izraelską. Nie przeczymy, że dochodziło do indywidualnej współpracy z okupantem z różnych stron, dlatego za mówienie prawdy nie ma potrzeby przepraszać” – napisała na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik PiS.

Środowiska żydowskie, zakłamujące prawdę o Holokauście i rzeczywistości II wojny światowej, wypierające niewygodne dla ich wspólnoty narodowej fakty ze zbiorowej świadomości i rzucający nierzadko wyssanymi z palca oskarżeniami, krzyczą, że to Polska, która stara się bronić prawdy, knebluje usta badaczom…

Czytaj też:

Zakłamany Instytut Yad Vashem

Zwracając się wczoraj w Monachium do Morawieckiego ws. nowelizacji ustawy o IPN, dziennikarz Ronen Bergman przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ – jak stwierdził – zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków, po czym oświadczył:

– Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia — relacjonuje izraelski dziennik „Haarec” w wydaniu online i odnotowuje, że zebrani zaczęli bić brawo, gdy padły te słowa.

Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.:

– Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy.

Dziś Ronen Bergman w taki sposób skomentował słowa premiera Morawieckiego:

– Mógł odpowiedzieć na to pytanie inaczej, odnieść się do tego, pokazać współczucie, sympatie, powiedzieć że przyjmujemy to do wiadomości, ale zamiast tego on wszystkiemu zaprzeczył — mówił Bergman. – I w zasadzie powiedział, że tak, byli, ale nie będziemy karać tych, którzy będą mówili, że byli i bardzo dziękujemy za to. Polscy sprawcy tak samo jak żydowscy i ukraińscy. On przedstawia to tak, w tych przedziwnych i nierealistycznych wydarzeniach, jak gdyby Polacy, Żydzi i Ukraińcy, wydawali ludzi nazistom. Kogo mieliby wydawać Żydzi? Swoje rodziny? — pytał dziennikarz.

Po prostu ręce opadają…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!