Świat Wiadomości

BBC i CNN z zakazem wstępu na konferencje Trumpa w Białym Domu!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Administracja Donalda Trumpa nie wpuściła przedstawicieli kilku największych amerykańskich redakcji na briefing prasowy w Białym Domu.

Wśród niezaproszonych na spotkanie mediów znalazły się te, które prezydent Donald Trump wskazał jako przekazujące nierzetelne i nieprawdziwe informacje na jego temat.

Maile z wiadomością o briefingu zostały rozesłane do wybranych redakcji, m.in. NBC News, CBS, ABC i FOX News.

Zaproszeń nie otrzymały natomiast stacje CNN oraz BBC. Nie były one wyjątkami. Na konferencję nie zaproszono także Buzfeed, The New York Times, The Los Angeles Times, Politico, BBC oraz Daily Mail.

Przedstawiciele redakcji, które nie otrzymały stosownych zaproszeń nie mogli wziąć udziału w konferencji. W geście solidarności, udziału w konferencji odmówili też dziennikarze agencji Associated Press i Time Magazine.

W Białym Domu urzędowali różni politycy z różnych partii, ale taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy – mówił w specjalnym oświadczeniu Dean Baquet z „New York Times”.

– Mocno sprzeciwiamy się niewpuszczeniu na spotkanie naszej redakcji i innych mediów. Pełny, wolny dostęp do wiedzy o działaniach rządu to prawo narodu – dodał.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na początku stycznia Donald Trump nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN.

Dzień wcześniej CNN podał informację o tym, że istnieje raport na temat kompromitujących go materiałów, jakie rzekomo posiada na niego Rosja. Chodzi między innymi o rzekome nagranie z prostytutkami. Także Buzzfeed obszernie o tym informował i opublikował w całości ów raport. Okazało się, że raport był wymyślony przez portal 4chan.

Gdy reporter CNN Jim Acosta próbował zadać Trumpowi pytanie przekrzykując go, prezydent elekt powiedział mu: – Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania.

Nazwał CNN „oszukańczymi wiadomościami” (fake news), a portal Buzzfeed „żałosną stertą śmieci” i zagroził mu „konsekwencjami”.

Informacje podane przez CNN określił jako „fałszywe doniesienia” sfabrykowane przez „chorych ludzi”.

„Rzeczpospolita”, wmeritum.pl, nbcnews.com

/polskaracja.com/

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!