Wiadomości

Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K. usłyszeli zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła zarzuty sześciu osobom zatrzymanym w poniedziałek przez CBA. Zarzuty usłyszeli m.in. były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. oraz były poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Antoni K. Do sądu trafiły już wnioski o areszt dla byłego członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej i dwóch byłych dyrektorów w tej firmie.

O postawieniu zarzutów poinformowano w komunikacie prokuratury przekazanym mediom. Zarzuty dotyczą niegospodarności w spółce PGZ.

W poniedziałek rano CBA zatrzymało w Warszawie sześć osób. Wśród zatrzymanych są: były szef gabinetu politycznego MON, były rzecznik MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K. Są też dwaj byli dyrektorzy PGZ i były pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jeszcze w poniedziałek w prokuraturze w Tarnobrzegu przeprowadzono czynności z trzema z tych sześciu osób. We wtorek przed południem rozpoczęło się przesłuchanie czwartej, a po południu na przesłuchanie dowiezieni zostali Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu poinformował, że do sądu trafiły już wnioski o trzymiesięczny areszt dla byłego członka zarządu PGZ Radosława O., byłego dyrektora marketingu PGZ Roberta K. i byłego dyrektora wykonawczego tej firmy Roberta Sz.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od grudnia 2017 r. Dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej PGZ przy zawieraniu fikcyjnych umów szkoleniowych i organizacji targów przemysłu obronnego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!