Wiadomości

Barbarzyński projekt! Lempart, feministki i posłanki Lewicy chcą aborcji do 12. tygodnia ciąży…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu wpolityce.pl, skrajne feministki (Marta Lempart ze Strajku Kobiet, Aborcyjny Dream Team, a także przedstawicielki Lewicy, Zielonych i PPS) zrzeszone w Komitecie Legalna Aborcja Bez Kompromisów złożyły w czwartek w Sejmie ponad 200 tysięcy podpisów pod “obywatelskim” projektem ustawy liberalizującym prawo dotyczące przerywania ciąży. Komitet chce, aby aborcja była legalna… do 12. tygodnia ciąży! Radykalne działaczki ignorują przy tym wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r.

Radykalny projekt ustawy, który podpisało 201 tysięcy 735 osób, zakłada m.in. możliwość przerwania ciąży w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ do 12. tygodnia jej trwania, bez pytania pacjentki o powód i możliwość przerwania ciąży po 12. tygodniu w przypadku wykrycia wad płodu lub gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Ponadto projekt depenalizuje aborcję, czyli uchyla przepisy karne przewidujące odpowiedzialność lekarzy i osób trzecich za przeprowadzanie usunięcia ciąży czy pomoc w tym; wprowadza sankcje dla podmiotów leczniczych za nieuzasadnioną odmowę aborcji; nakłada obowiązek na dyrektorów szpitali do zatrudniania podwykonawców w przypadku odmowy aborcji z powodu klauzuli sumienia przez wszystkich lekarzy pracujących w placówce; upraszcza procedury sprzeciwu pacjenckiego od odmowy lekarza; rozszerza program badań prenatalnych m.in. o test PAPP-A (pozwalający oszacować prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z chorobą genetyczną) na wszystkie pacjentki w ciąży.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!