Wiadomości

Banda „Margota” wzywa do atakowania policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Gdy policję masz pod domem witaj wodą lub betonem” – czytamy w poście zamieszczonym na platformie Instagram, do którego załączony jest wpis warszawskiego squatu „Syrena”, kierowanym przez lewackiego aktywistę Michała Szutowicza ps „Margot” (na zdjęciu po lewej), a także filmik, pokazujący jak z budynku przy ul. Wilczej 30 na głowy policjantów lecą „baloniki” z wodą.

Pierwszy „balonik” z wodą z impetem roztrzaskuje się kilkadziesiąt centymetrów od funkcjonariusza policji , który stoi na ul. Wilczej 30 przed znanym lewackim squatem „Syrena”. Filmik nagrywany jest z okna budynku i dokładnie pokazuje, że mieszkańcy nielegalnie zajmowanego pustostanu celują i rzucają w funkcjonariuszy .

W załączonym w poście squatu „Syrena” przeczytać możemy, że lewacki kolektyw uruchomił zbiórkę na popularnym portalu. Jak deklarują we wpisie, część zebranych pieniędzy ma zostać przeznaczonych m.in. „na baloniki”.

„Przedwczoraj w trakcie pałowania i zatrzymywania osób biorących udział w solidemie pod komendą na wilczej policja próbowała obstawiać nasz dom. Nie ma dla policji miejsca pod wolnościową przestrzenią i nie będzie nam blokować wejścia do chaty!” – przeczytać można we wpisie.

Bojówkarze z „Syreny” deklarują również, że od teraz „za każdym razem jak będą się pojawiać to będą odpowiednio witani”. Wpis zakończony jest stwierdzeniem „każdy policjant to wiadomo kto”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!