Wiadomości

Bąkiewicz: “Rozpad Rosji to coś, do czego powinniśmy dążyć”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę 17 września, jak co roku przed ambasadą Rosji w Warszawie odbyła się pikieta Rot Marszu Niepodległości. Robert Bąkiewicz w swoim wystąpieniu przypomniał o wielowiekowej współpracy rosyjsko-niemieckiej. Przypominając o historii przeszedł do wniosków odnoszących się do współczesności.

– Dzisiaj powinniśmy z jednej strony apelować, by budować silną i potężną armię. Dzisiaj padają z ust polityków głosy, że taka armia będzie. No, zobaczymy, bo przez 30 wydawało się, że nic z tego nie było. Zapowiedzi dzisiaj są piękne. Chciałbym postawić jednak jeszcze jeden postulat. (…) Każdy mężczyzna, do 60 roku życia, zdrowy i sprawny, powinien być przeszkolony z umiejętności wojskowych. Powinna powrócić zasadnicza służba wojskowa, dlatego że wtedy mamy szansę na to, że tej wojny faktycznie nie będzie, bo każdy Rusek, który tutaj wejdzie, będzie musiał się oglądać czy zza jakiegoś przysłowiowego winkla, jakiegoś okna nie poleci kula, która strąci mu czapkę – powiedział Robert Bąkiewicz.

– Drugi postulat – taki, który jest wymierzony w sojusz rosyjsko-niemiecki. To postulat, żebyśmy prowadzili własną politykę zagraniczną, nie oglądali się na UE, a UE to znaczy Niemcy, a Niemcy to znaczy ci sprzedawczyki, którzy dali się kupić za rosyjskie pieniądze. (…) Pamiętamy kim jest państwo rosyjskie, bo Rosjanie to jest całkiem inna śpiewka. Kolejny mój postulat jest taki, żebyśmy się wszyscy zaczęli modlić o to, żeby państwo rosyjskie rozpadło się na kawałki. Tego sobie i państwu życzę i życzę tego Rosjanom, którzy chcieliby żyć w normalnym państwie – stwierdził Bąkiewicz.

W ostrych słowach wypowiedział się Paweł Kryszczak, Koordynator Krajowy Rot Marszu Niepodległości.

– To, co powiedział kolega Robert Bąkiewicz na temat rozpadu Rosji, to nie może być tylko życzenie, ale musi być coś, do czego powinniśmy dążyć. (…) Trzeba sobie zadać pytanie: “czym jest Rosja?”. Rosja – a w zasadzie dalej należałoby to nazywać Państwem Moskiewskim – powstała jako sułtanat tak naprawdę, podlegający pod władzę Tatarów, pod Złotą Ordę. Rosjanie nauczyli się jak postępować od tych dzikich hord azjatyckich. To samo kontynuują od momentu, gdy udało im się zrzucić co prawda zwierzchnictwo tatarskie, ale nie udało im się zrzucić mentalności – podkreślił.

https://www.youtube.com/watch?v=SENUqyyeqSY

/Media Nardowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!