Wiadomości

Azerbejdżańska armia pokazała film ze zdobytego Hadrutu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ulega już wątpliwości, że Hadrut znajduje się w rękach wojsk azerbejdżańskch – dziś w sieci zamieszczono film ze zdobytego przez Azerów miasta.

Przypomnijmy, że 9 października prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev poinformował, że armia azerbejdżańska zdobyła miasto Hadrut, a także wioski Çaylı, Yukarı Guzlek, Kıslak, Garacalar, Sulejmana i Sur.

W ten sposób Hadrut miał być drugim miastem powiatowym (po Cəbrayıl), nad którym wojska azerbejdżańskie przejęły kontrolę w toku rozpoczętej 27 września operacji wojskowej w Górskim Karabachu. Nadto utrata Hadrutu stawiała w trudnym położeniu zgrupowanie wojsk ormiańskich w rejonie na południe od miasta Fuzuli, leżącego nieco dalej w kierunku północno wschodnim.

Przedwczoraj jednak pojawiły się doniesienia, że walki o Hadrut trwają i że większa część tego miasta, o ile nie całe znajduje się w rękach wojsk ormiańskich. Azerowie mieli się jedynie utrzymać na jego obrzeżach, kontrolując także okoliczne, górujące nad miastem, wysokie wzniesienia.

wczoraj Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało o odparciu wszystkich ataków na Hadrut i na okoliczne wzniesienia, wciąż jednak, co podnosili internauci, nie było zdjęć czy filmów, które potwierdzałyby, że Hadrut istotnie znajduje się pod kontrolą wojsk azerbejdżańskich.

Wcześniej Azerowie udostępnili film z ataku drona na oddział żołnierzy ormiańskich:

Azerowie udostępnili film z ataku drona na oddział żołnierzy ormiańskich /uwaga: drastyczne sceny/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!