Wiadomości

Azerbejdżan przedstawił roszczenia terytorialne wobec Armenii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że żołnierze azerbejdżańscy nie wycofali się z całości terytorium, które zajęli kilka dni temu. Co więcej, w trakcie trwających negocjacji Azerowie przedstawili konkretne roszczenia terytorialne, z których wynika, iż domagają się całego jeziora Sev / Qaragol wraz z okolicą, a także dwóch innych fragmentów terytorium Armenii.

Przypomnijmy, 13 maja żołnierze azerbejdżańscy wkroczyli na terytorium Armenii, na głębokość 3-4 km i przejęli kontrolę nad Jeziorem Sev / Qaragol i okolicznymi wzgórzami. Następnie Azerowie obsadzili dominujące wzgórza położone na wschód od Gegharkunik/Yukarı Şorca. Ale 15 maja ormiański gubernator regionu Syunik pojawił się nad jeziorem Sev / Qaragol, skąd udzielił wywiadu i stwierdził, że ​​jezioro jest pod kontrolą Ormian.

Armia azerbejdżańska wycofała się z regionu Zengezur (południowa Armenia)?

Później okazało się, że Azerowie wycofali się z niektórych zajętych pozycji, ale nie ze wszystkich. Obecnie trwają negocjacje, w których biorą udział także przedstawiciele Rosji. Tymczasem do sieci wyciekła mapa, którą przedstawili swym rozmówcom Azerowie. Wynika z niej, że domagają się oni całego jeziora Sev / Qaragol wraz z okolicą, a także dwóch innych fragmentów terytorium Armenii.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!