Wiadomości

Aż 204 osoby zarażone koronawirusem z Wuhan w Korei Południowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba potwierdzonych w Korei Płd. przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w piątek do 204 – podała agencja Yonhap. Władze utworzyły “strefę zarządzania specjalnego”, obejmującą 2,5-milionowe miasto Daegu, gdzie wykryto większość spośród 100 nowych infekcji.

Wirus szybko rozprzestrzenia się po kraju, ale władze podkreślają, że epidemia wciąż jest możliwa do opanowania – podała południowokoreańska agencja Yonhap. Liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich trzech dni niemal czterokrotnie.

Już łącznie 128 przypadków wiązanych jest z nabożeństwami jednego z ruchów religijnych w Daegu w środkowej części kraju. Podejrzewa się, że wiele osób na tych nabożeństwach mogła zarazić 61-letnia kobieta określana jako “pacjentka 31”, ponieważ była 31. osobą w Korei Płd., u której potwierdzono zakażenie.

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In ocenił w piątek, że sytuacja stała się “bardzo poważna” i wezwał rząd do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań. Przestrzegł jednak przed “nadmiernym niepokojem” i zaapelował do mieszkańców kraju, aby kontynuowali normalne życie.

Daegu i sąsiednie miasto Czeongdo określono jako “strefy zarządzania specjalnego” – podał Yonhap, nie wyjaśniając praktycznych konsekwencji tej decyzji. Mer Daegu zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz. Natomiast w stolicy kraju, Seulu, władze zakazały demonstrowania w centrum miasta.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!