Wiadomości

Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie Tomasz Grodzki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Małgorzata Daszczyk, szefowa gabinetu marszałka Senatu, poinformowała o incydencie, do którego doszło dziś podczas powrotu senackiej delegacji do Polski. Samolot Boeing 737 lecący z Maroka musiał awaryjnie lądować. Piloci zdecydowali się na taki krok, ponieważ w ich kokpicie pękła szyba.

Z informacji Daszczyk wynika, że wskutek usterki nikt nie ucierpiał, nie ma żadnych doniesień o poszkodowanych czy rannych. Na razie nie wiadomo jak doszło do uszkodzenia szyby.

Marszałek Senatu wraz z delegacją zakończył w poniedziałek wizytę w Królestwie Maroka, składaną na zaproszenie przewodniczącego Izby Doradców Enaama Mayary. W skład delegacji weszli także wiceprzewodniczący senackiej Grupy Polsko-Marokańskiej Aleksander Pociej oraz senator Marek Borowski.

“Celem wizyty było promowanie zacieśniania więzi parlamentarnych, ekonomicznych i turystycznych z Królestwem Marokańskim, z którym od lat Polskę łączą bardzo dobre relacje, a także próba przekonania gospodarzy do mocniejszego potępienia agresji Rosji na Ukrainę i przekazanie polskiego stanowiska w tej sprawie. Wśród celów wizyty było też wznowienie dialogu parlamentarnego na najwyższym szczeblu po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. pandemią COVID-19, również w świetle nowych wyzwań, jakie stawia obecna sytuacja międzynarodowa zarówno w Europie, jak i w Afryce” – podało komunikacie Centrum Informacyjne Senatu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!