Wiadomości

Autołapówka dla byłego burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

CBA kontynuuje czynności w związku ze śledztwem dotyczącym byłego Burmistrza Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. Są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali głównego udziałowca oraz prezesa warszawskiej spółki i przeprowadzili przeszukania w ich mieszkaniach. Są to kolejne dwie osoby zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym byłego Burmistrza Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

Obaj zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty związane z wręczeniem korzyści majątkowej byłemu burmistrzowi w postaci przekazania do nieodpłatnego użytkowania samochodu C klasy jednej z luksusowych marek, poświadczenia nieprawdy w dokumentacji związanej z wynajmem pojazdu oraz składania fałszywych zeznań.

W związku z tym wątkiem zarzuty usłyszał także były burmistrz, który od 28 października 2019 r. przebywa w areszcie śledczym w związku z zatrzymaniem na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. zł.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!