Wiadomości

Austria wydaje więcej na imigrantów niż na utrzymanie armii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według ministra finansów Hansa Jörga Schellinga tylko w tym roku na uchodźców i imigrantów wydano 1,8 mld euro. Dla porównania w tym samym okresie na utrzymanie wojska przeznaczono 1,9 miliarda euro.

W toku rozmów koalicyjnych między partiami ÖVP i FPÖ ujawniono, że w ubiegłym roku Austria wydała na uchodźców 1,67 miliarda euro. Schelling potwierdził, że do końca tego roku liczba ta może sięgnąć 2 miliardów euro.

Według „Addendum”, nowego projektu medialnego właściciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza, wydatki na utrzymanie uchodźców są jeszcze wyższe. Najwięcej pieniędzy pochłonęła opieka podstawowa. Tu mowa jest o kwocie od 0,98 do 1,3 miliarda euro. 449 mln EUR wydano z kolei na podstawowe potrzeby. Według „Addendum” łączna wartość wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem uchodźców i imigrantów w roku 2017 wyniesie od 2,1 do 3,1 mld euro.

Partia FPÖ proponuje cięcia w wydatkach na podstawowe potrzeby, tak aby ograniczyć w ten sposób „efekt magnetyczny”, który przyciąga migrantów ekonomicznych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Austria ma największą liczbę osób ubiegających się o azyl w Europie, a przy tym oferuje im najwyższy socjal – przyznaje lider partii FPÖ Heinz-Christian Strache.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!