Europa Wiadomości

Austria jako pierwsze europejskie państwo zakazała działalności Bractwa Muzułmańskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com parlament austriacki przegłosował kilka dni temu ustawę, która zakazuje działalności Bractwa Muzułmańskiego na swoim terytorium. To pierwszy taki zakaz w Europie. Bractwo stosuje taktykę „pokojowego podboju” i unika radykalnych działań, ale cel jest znany – islamizacja Starego Kontynentu.

Bractwo jest dość silne np. w Belgii i próbuje uzyskiwać przez to miasto, nie bez powodzenia, wpływy w instytucjach europejskich. Niedawno do dymisji poddała się belgijska polityk pochodzenia marokańskiego zajmująca się równością płci, której wywiad kraju zarzucił kontakty z Bractwem.

Austria podjęła historyczną decyzję o zakazie działalności Bractwa Muzułmańskiego 8 lipca. Za tą decyzją stoją konkretne przyczyny. Chodzi o tajne fundusze tej międzynarodowej organizacji islamistycznej zainstalowane w Austrii w 2017 r.

Drugi powód to historia sięgająca daty 2 listopada 2020 r. Doszło wtedy do islamistycznego ataku terrorystycznego, w którym w Wiedniu zginęły cztery osoby. Wywołało to negatywne nastroje społeczne i żądania walki z islamistami.

Bractwo jest zainstalowane w Austrii od lat sześćdziesiątych ub. wieku. Jeden z głównych sponsorów tej organizacji założył w tym kraju zakłady mleczarskie i stworzył „imperium przemysłowe” przy użyciu tajnych funduszy organizacji.

W prowincji Styria i w mieście Graz Bractwo ma sporą sieć stowarzyszeń i organizacji politycznych. W 2017 r. przenieśli swoje tajne fundusze z Anglii do Austrii. Transfery kapitałowe między Londynem a Grazem nie umknęły jednak uwadze władz austriackich.

Urząd Ochrony Konstytucji w Styrii wszczął wielowątkowe śledztwo w tej sprawie pod nazwą „Operacja Luxor”. W ciągu dwóch lat nagrano 21 000 godzin rozmów telefonicznych i wykonano ponad milion zdjęć. Sporządzono listę ponad siedemdziesięciu osób podejrzanych o „powiązania z organizacją terrorystyczną”. Wymieniane są powiązania sieci około sześćdziesięciu różnych organizacji, od stowarzyszeń społecznych, przez meczety, po firmy.

3 listopada 2020 r., dzień po zamachu bombowym w Wiedniu, doszło do wielu aresztowań. To właśnie transfer funduszy islamskich do Austrii i atak skłoniły parlamentarzystów do ogłoszenia zakazu działalności Bractwa Muzułmańskiego. Znalazło się ono teraz na liście organizacji powiązanych z „przestępstwami religijnymi”.

Posiadanie i rozpowszechnianie tekstów lub innych przedmiotów propagandy stowarzyszenia może być karane grzywną w wysokości 4000 euro i jednym miesiącem więzienia. Ciekawostką jest, że po uchwaleniu zakazu, strony internetowe powiązane z Bractwem natychmiast rozpoczęły kampanię oskarżeń rządu o… islamofobię.

Czyżby Europa Zachodnia powoli budziła się z letargu?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!