Świat Wiadomości

Australia: Kobieta w burce obrabowała bar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kobieta ubrana w burkę dokonała napadu na bar szybkiej obsługi grożąc obsłudze nożem. Z lokalu wyniosła torbę pełną pieniędzy. Okazało się, że współpracowała ze swoim partnerem, który czekał na nią w samochodzie, a burka jest ich kamuflażem.

21-letnia Chafer Smith i jej chłopak 38-letni Clinton Phillips znaleźli sposób na dokonywanie napadów – para okradła bar szybkiej obsługi Subway w przejściu podziemnym wykorzystując do tego dwa „narzędzia” – nóż i… burkę.

Kobieta, która była świadkiem napadu powiedziała: „Do baru weszła kobieta cała zakryta burką wymachując nożem i żądając pieniędzy. Chciała zobaczyć sejf, ale jeden z pracowników powiedział jej, że go nie mamy. Wtedy wzięła pieniądze z kasy i włożyła je do torby”.

Kobieta w burce następnie wybiegła z baru i wsiadła do samochodu, w którym już czekał na nią kierowca. Do napaści doszło w Melbourne, a całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę przemysłową, dzięki czemu policja mogła szybko złapać złodziei.

Okazało się, że są nimi 38-letni Clinton Phillips i 21-letnia Chafer Smith, którzy mieli już na swoim koncie trzy inne napaści na tle rabunkowym, m.in. sklepu jubilerskiego, stacji benzynowej oraz innego baru Subway – wszystkich dokonali w ubiegłym tygodniu. Para złodziei tłumaczyła później, że wykorzystała a do napaści burkę, gdyż była ona dla nich dobrym przebraniem.

Źródło: polishexpress.co.uk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!