Europa Polska Wiadomości

Atrakcyjność turystyczna Polski rośnie. W zeszłym roku nasz kraj odwiedziło 17 milionów turystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal bankier.pl ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17 milionów turystów, w tym 6 milionów Niemców. Najwięcej pieniędzy wydają w Polsce Chińczycy. Także Polacy coraz częściej sięgają po portfel. I cenią sobie ojczyste miejsca.

Polacy najczęściej wypoczywają w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i małopolskim. Jeżeli decydują się na wyjazd za granicę, to głównie do krajów Unii Europejskiej. “Polacy w 2016 roku wybierali Włochy, Chorwację, Grecję i Czechy” – mówi rzecznik prezesa GUS, Karolina Dawidziuk. Wśród dalekich podróży największą popularnością cieszyły się: Stany Zjednoczone, Egipt, Izrael, Maroko, Tunezja i Dominikana.

Przeciętnie jeden turysta zostawia w Polsce 1800 złotych. “Mimo że to Niemcy najchętniej odwiedzają Polskę, prym w wydawaniu pieniędzy wiodą Chińczycy” – mówi Karolina Dawidziuk. Rzecznik prezesa GUS dodaje, że mieszkańcy Chin przeciętnie wydają w Polsce ponad 7800 złotych, drudzy na liście to turyści ze Stanów Zjednoczonych, którzy wydają około 5600 złotych, trzecia jest Finlandia. Na końcu są Czesi i Słowacy.

Polak na krajową podróż wydaje blisko 900 złotych, na zagraniczną – 2500 złotych. Najwięcej pieniędzy wydajemy na zakwaterowanie, przeważnie w pensjonatach. Coraz częściej odwiedzamy restauracje.

Źródło: bankier.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!