Wiadomości

Ataki rakietowe, zamieszki, zabójstwa i pogromy w Ziemi Świętej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejna noc w Ziemi Świętej pod znakiem ataków rakietowych. Liczba ofiar śmiertelnych izraelskich nalotów na Strefę Gzy wzrosła do 67, 388 osób zostało rannych. Wiele ofiar jest też po stronie izraelskiej. Ale najstraszniejsze w tym wszystkim zdaje się być to, co dzieje się w relacjach między sąsiadami.

Niemal przez cały czas rakiety spadały na Strefę Gazy i na Izrael. Palestyński Islamski Dżihad opublikował film z nocnych ataków na izraelskie miasta. I znów część rakiet przedarła się przez Żelazną Kopułę.

Izraelskie miasta stały się widownią prawdziwych pogromów. Tłumy Żydów i Arabów toczą ze sobą walki na pięści, metalowe pręty i kamienie, przy czym nikt nie może czuć się bezpiecznie. Młodzi ludzie atakują i niszczą samochody, sklepy, restauracje, warsztaty… Atakowane i podpalane są meczety i synagogi. Ludzie wyciągani są z mieszkań i samochodów, po czym są bici do nieprzytomności, a nawet zabijani. Policja zupełnie nie panuje nad sytuacją, a w wielu wypadkach wręcz jest aktywnym uczestnikiem pogromów.

To, co dzieje się na ulicach izraelskich miast, nie może nie budzić przerażenia. Kan News poinformował, że Żyd po trzydziestce został zlinczowany przez protestujących Żydów, którzy wzięli go za Araba.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!