Wiadomości

Atak rakietowy na Winnicę, nie żyje co najmniej 21 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 21 osób zginęło, 52 zostały ranne, a 46 przepadło bez wieści w czwartek w rosyjskim ataku rakietowym na centrum Winnicy – powiadomiły ukraińskie władze. Według ratowników najprawdopodobniej nie ma szans, by ktoś pod gruzami trafionych budynków ocalał. Wśród ofiar śmiertelnych jest troje dzieci; trwa akcja poszukiwawcza – poinformował wiceszef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Jak poinformował rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat, rakiety Kalibr, którymi zaatakowano miasto, zostały wystrzelone z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym. Do ataku doszło w godzinach rannych. W centrum miasta uderzyły według wstępnych ustaleń trzy rakiety. Celem stał się budynek biurowy, ucierpiały również budynki mieszkalne i Dom Oficerów, w którym mieści się sala koncertowa. W wyniku eksplozji wybuchł pożar, zapaliło się także kilkadziesiąt samochodów.

Na miejscu ataku pracuje ponad 150 ratowników, a także żołnierze i wolontariusze. Ratownicy, cytowani przez agencję Interfax-Ukraina, powiedzieli, że najprawdopodobniej nie ma szans, by spod gruzów zburzonych budynków, udało się uratować żywych ludzi.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!