Wiadomości

Atak nożownika przed zakładem Orlenu. Ochroniarz został ranny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy bramie wjazdowej do PKN Orlen w Płocku został zaatakowany ochroniarz – taka wiadomość wpłynęła na Gorącą Linię RMF FM. Informację o ataku nożownika potwierdził reporter RMF FM Maciej Sztykiel. Według jego ustaleń ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim. Napastnika ujęto, a w jego samochodzie znaleziono broń i dwa granaty.

Do ataku na ochroniarza doszło przed godziną 5 przed bramą wjazdową do PKN Orlen w Płocku w woj. mazowieckim. Napastnik miał podjechać samochodem, wysiąść z niego, podejść do ochroniarza i wtedy ugodzić go nożem. Gdy całą sytuację zauważyli inni ochroniarze, natychmiast ruszyli w stronę mężczyzny. Po chwili go obezwładnili. Na miejsce od razu została wezwana policja. Mundurowi zatrzymali 42-latka.

Informacje o incydencie potwierdził PKN Orlen. “Potwierdzamy, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik ORLEN Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby Koncernu zadziałały zgodnie z procedurami. Do zdarzenia doszło poza terenem Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Obecnie odpowiednie organy ścigania prowadzą działania wyjaśniające. PKN ORLEN jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego pracownika ORLEN Ochrony” – czytamy w komunikacie firmy.

Według naszych informacji napastnik zachowywał się nieracjonalnie. Miał twierdzić, że jest żołnierzem sił specjalnych i wykonuje rozkazy. W jego samochodzie znaleziono broń krótką, a także dwa granaty – prawdopodobnie hukowe. Pokrzywdzonego ochroniarza w stanie ciężkim przewieziono do szpitala.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!