Wiadomości

Atak na komisariat policji na przedmieściu Paryża Champigny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa złożona z około trzydziestu osób zaatakowała komisariat w podparyskim Champigny. Budynek został obrzucony racami, fajerwerkami i koktajle Mołotowa. Atak został odparty, ale wkrótce nastąpił kolejny atak…

W nocy z piątku na sobotę policja zatrzymała trzech mężczyzn podczas starć, do których doszło w pobliżu komisariatu policji w Champigny, Było tuż północy, gdy pod budynkiem komisariatu zjawiła się grupa ubranych na ciemno mężczyzn i przypuściło nań atak przy użyciu rac, fajerwerków i koktajli Mołotowa. Policja użyła granatów hukowych, by przegonić napastników.

Ale wkrótce pod budynkiem komisariatu pojawiła się grupa złożona z około piętnastu mężczyzn wyposażonych w metalowe pręty i inny sprzęt. Policjanci bronili się, używając gazu łzawiącego, a równocześnie oczekiwali przybycia wezwanych na pomoc posiłków. Ostatecznie grupa uciekła w kierunku Wieży Rodin, niszcząc przystanek autobusowy i podpalając dwa samochody oraz kontenery na śmieci.

Strażacy, którzy przybyli, aby ugasić pożary, zmuszeni byli interweniować pod osłoną policji, bowiem wciąż dochodziło do starć. Spokój udało się przywrócić dopiero około 1.30.

/leparisien.fr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!