Wiadomości

Atak na byłego prezydenta Siedlec. Wojciech Kudelski trafił do szpitala

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznany mężczyzna zaatakował w poniedziałek rano byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego. Sprawca zbiegł. Szuka go policja. B. prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Stan zdrowia byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego stabilizuje się. Poinformował Mariusz Mioduski, zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach.

Mariusz Mioduski powiedział, że rany, które odniósł, mogły zagrażać życiu. W momencie przywiezienia do szpitala Wojciech Kudelski był przytomny. Przeszedł operację, obecnie jest na Oddziale Pooperacyjnym.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano. – 70-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieustalonego sprawcę. Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia – dodała rzeczniczka.

Kudelski został zaatakowany, gdy wracał z porannej mszy świętej – poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Według informacji RMF FM Kudelskiego zaatakowano „ostrym narzędziem”. – W tej chwili ustalamy, czym mężczyzna został zaatakowany, dopiero po ustaleniu sprawcy będziemy mogli potwierdzić, czym został zaatakowany – powiedziała Kucharska.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma zdjęcia i numery samochodu, który mógł mieć związek z atakiem. Prokurator Krystyna Gołąbek poinformowała, że trwają czynności zmierzające do odszukania człowieka, który rano zaatakował byłego prezydenta Siedlec i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!