Wiadomości

Atak na bazę wojskową USA w al-Tanf w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę wieczorem doszło do ataku rakietowego na bazę wojskową położoną koło miasta al-Tanf, w której stacjonują wojska specjalne USA – podały amerykańskie źródła wojskowe. Ostrzał nie spowodował większych strat i nie pociągnął za sobą ofiar w ludziach.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że atak został przeprowadzony przy użyciu dwóch dronów i kilku niewielkich pocisków rakietowych.

Jeden z dronów miał uderzyć w część koszar zajmowaną przez wojska specjalne USA, a drugi – w część, gdzie stacjonują wojska syryjskiej opozycji – pisze Associated Press.

Ofiar w ludziach nie było również w syryjskiej części bazy, podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Ponoć baza została ewakuowana, a 100 żołnierzy amerykańskich zostało wycofanych wieczorem do Iraku.

Al-Tanf jest jednym z trzech oficjalnych przejść granicznych między Syrią a Irakiem i głównym punktem kontrolnym na drodze między Damaszkiem a Bagdadem. Amerykańscy żołnierze zostali tam dyslokowani w 2016 r. z zadaniem szkolenia formacji wojskowych walczących z Państwem Islamskim, które wcześniej okupowało ten obszar.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!