Wiadomości

Atak na bazę Strażników Rewolucji Islamskiej w mieście Nikshahr w Iranie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś o świcie, mieszkańców miasta Nikshahr, w ostanie Sistan i Beludżystan, obudziły odgłosy eksplozji. Z miejscowej bazy Strażników Rewolucji Islamskiej wydobywał się ogień, wszędzie było pełno dymu. Jak się okazało, baza została zaatakowana przez nieznaną grupę bojową, przy czym atak był odwetem za niedawną śmierć dwóch Beludżów.

– Mieszkańcy podają, że około 4 rano wypędził ich z domu odgłos dwóch kolejnych eksplozji oraz unoszący się dym i ogień, Zauważyli duży pożar i dym z bazy Strażników Rewolucji Islamskiej w Tampi – relacjonuje Azizi Balochistani.

W oświadczeniu grupy, która wzięła na siebie odpowiedzialność za atak, opublikowanym na nowo utworzonym kanale możemy przeczytać: „Atak został przeprowadzony w odpowiedzi na brutalne zabójstwo Rahima Ra’isiego i Jalala przez siły Strażników Rewolucji Islamskiej w Geh”.

Wczoraj Strażnicy Rewolucji Islamskiej otoczyli dom mieszkalny we wsi Kruzdep, koło Nikshahr, zabijając dwóch mężczyzn i aresztując kolejnego.

– Po zabiciu dwóch mężczyzn Strażnicy Rewolucji Islamskiej zrobili, a następnie opublikowali drastyczne zdjęcia ciał męczenników, co wywołało wielki żal – stwierdza Azizi Balochistani.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!