Wiadomości

Atak migrantów na Straż Graniczną. Jest nagranie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach Białowieży na Podlasiu grupa agresywnych migrantów, która próbowała nieleganie sforsować granicę, zaatakowała polski patrol kamieniami i gałęziami. Nagranie tego incydentu opublikowała Straż Graniczna. Nikt nie został ranny.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Białowieży. Podlaski Oddział SG poinformował, że 10-osobowa grupa migrantów „agresją zareagowała na brak możliwości sforsowania technicznych zabezpieczeń granicy”. Polskie patrole zostały obrzucane kamieniami i gałęziami. Nikomu nic się nie stało.

„Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z Narewki, Krynek, Mielnika i Płaskiej” – przekazał oddział. Na krótkim nagraniu opublikowanym przez strażników granicznych widać, jak polski patrol zabiera migrantom drabinę, którą próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Wtedy w kierunku funkcjonariuszy i żołnierzy cudzoziemcy zaczęli rzucać gałęziami i kamieniami.

Od początku roku SG odnotowała w sumie ponad 9 tys. prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusi do Polski. W marcu i kwietniu było to po ok. 2,5 tys. takich prób; w maju do tej pory – łącznie ponad 900. Jak wyliczyła, migranci zatrzymani w tym roku na granicy z Białorusią pochodzili z ponad 40 krajów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!