Wiadomości

Armia izraelska przerzuca sprzęt w kierunku granicy ze Strefą Gazy. Będzie operacja lądowa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawia się coraz więcej sygnałów, iż armia izraelska może podjąć operację lądową przeciwko Strefi Gazy. Od wczoraj trwa wymiana ciosów między Izraelem i Hamasem – palestyńskie rakiety spadają na izraelskie miasta, lotnictwo izraelskie bombarduje Strefę Gazy.

Przypomnijmy – wszystko zaczęło się od zmasowanej akcji wysiedlania Palestyńczyków z ich domów w Jerozolimie i zajmowania ich mieszkań przez żydowskich osadników. Wywołało to gwałtowne protesty Palestyńczyków, brutalnie tłumione przez policję izraelską. Kiedy ta zaatakowała Meczet Al-Aksa, jedno z najświętszych miejsc islamu, Hamas zdecydował się na uderzenie rakietowe.

Czy o to chodziło? Izrael wywołał gniew Palestyńczyków i całego świata muzułmańskiego

Wczoraj o 18.00 czasu miejscowego Hamas bojownicy Hamasu dokonali zmasowanego ataku rakietowego na izraelskie miasta. Lotnictwo izraelskie w odwecie zaatakowało miasta palestyńskie w Strefie Gazy. O godzinie 21.00 Palestyńczycy przeprowadzili jeszcze silniejszy atak na Izrael. Wymiana ciosów między Izraelem i Hamasem trwała przez całą noc.

Izrael zaatakował 130 celów w Strefie Gazy, Hamas wystrzelił na Izrael ponad 200 rakiet

Po kilkugodzinnej przerwie we wczesnych godzinach popołudniowych Hamas wznowił ataki na izraelskie miasta. Rakiety wystrzelono w kierunku izraelskich miast Aszdod i Aszkelon. Niektóre z nich zdołały przedrzeć się przez izraelską obronę przeciwlotniczą i spadły na budynki mieszkalne. Są doniesienia o ofiarach

Po kilkugodzinnej przerwie Hamas wznowił ostrzał rakietowy Izraela

Od tamtej pory znów trwa wymiana ciosów. Pojawiły się przy tym doniesienia, że Izrael szykuje operację lądową przeciwko Strefie Gazy. W sieci pojawiły się filmy i zdjęcia, które zdają się to potwierdzać:

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!