Wiadomości

Armia azerbejdżańska poczyniła dalsze postępy w Górskim Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Praktycznie bez oporu ze strony sił ormiańskich armia azerbejdżańska przejmuje kolejne strategiczne punkty w Górskim Karabachu.

Jak już informowaliśmy wczoraj, w nocy 24/25 marca br. siły specjalne wojsk azerbejdżańskich przystąpiły do przejmowania strategicznych punktów w Górskim Karabachu. W szczególności przejęły one kontrolę nad drogami Xankəndi-Xəlfəli-Turşsu i Xankəndi-Kosalar-Mirzələr-Turşsu, którymi – według Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu – pod osłoną wojsk rosyjskich transportowano broń i wyposażenie wojskowe z Armenii dla bojowników ormiańskich w Górskim Karabachu.

Następnie pojawiły się doniesienia, iż siły azerbejdżańskie zdobyły wioski Imamgulular, Hanalılar, Sefihanlar i Hanlıkpeye na kierunku Sarıbaba-Hırmanlar, a wocy podano, że zdobyły one wzgórza Uzunyal, Cemiller, Pasalar i Çaykent na kierunku Sarıbaba oraz wzgórze Karavız na kierunku Turşsu.

Rosjanie zażądali od Azerbejdżanu wycofania wojsk na pozycje wyjściowe, ten jednak na tę chwilę zdaje się niewiele robić z tych żądań. Czytaj też:

Armia azerbejdżańska przejęła kontrolę nad drogami na północ od korytarza Laçın

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!