Wiadomości

Armeńskie Ministerstwo Obrony: Obrona przeciwlotnicza Arcaku zestrzeliła azerbejdżański samolot szturmowy Su-25

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Shushan Stepanyan poinformowała, ze obrona przeciwlotnicza Ormian zestrzeliła azerbejdżański samolot szturmowy Su-25. Azerskie szturmowcy miały operować pod osłoną tureckich myśliwców F-16, a do zestrzelenia jednego z nich miało dojść na kierunku północno wschodnim.

Strona azerbejdżańska tymczasem donosi o odparciu wszystkich ataków na Hadrut i okoliczne wzniesienia:

Przypomnijmy, że 9 października prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev poinformował, że armia azerbejdżańska zdobyła miasto Hadrut, a także wioski Çaylı, Yukarı Guzlek, Kıslak, Garacalar, Sulejmana i Sur.

W ten sposób Hadrut miał być drugim miastem powiatowym (po Cəbrayıl), nad którym wojska azerbejdżańskie przejęły kontrolę w toku rozpoczętej 27 września operacji wojskowej w Górskim Karabachu. Nadto utrata Hadrutu stawiała w trudnym położeniu zgrupowanie wojsk ormiańskich w rejonie na południe od miasta Fuzuli, leżącego nieco dalej w kierunku północno wschodnim.

Wczoraj jednak pojawiły się doniesienia, że walki o Hadrut trwają i że większa część tego miasta, o ile nie całe znajduje się w rękach wojsk ormiańskich. Azerowie mieli się jedynie utrzymać na jego obrzeżach, kontrolując także okoliczne, górujące nad miastem, wysokie wzniesienia.

Na razie nie ma zdjęć czy filmów, które potwierdzałyby, że Hadrut istotnie znajduje się pod kontrolą wojsk azerbejdżańskich.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!