Wiadomości

Armenia i Azerbejdżan zgadzają się na rozmowy pokojowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Armenii Nikol Paszynian i prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podczas trwającego 5 godzin spotkania, do którego doszło w Brukseli w obecności Charlesa Michela, zgodzili się na przeprowadzenie rozmów pokojowych.

Gospodarzem spotkania była Unia Europejska, która wystąpiła w roli mediatora między skonfliktowanymi państwami. trony uzgodniły przygotowanie do końca kwietnia porozumienia pokojowego na szczeblu MSZ oraz powołanie dwustronnej komisji do ustalenia granic obu krajów.

„Premier Armenii i prezydent Azerbejdżanu poinstruowali swoich ministrów spraw zagranicznych, aby rozpoczęli przygotowania do rozmów pokojowych” – napisano w oświadczeniu biura Paszyniana. Azerbejdżan nie odniósł natychmiastowego komentarza.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, który pośredniczył w rozmowach, powiedział, że ma nadzieję, że rozmowy pomogą zbliżyć obie strony. „Jestem przekonany, że dziś wieczorem zrobiliśmy ważny krok we właściwym kierunku. Oczywiście nie oznacza to, że wszystko jest rozwiązane” – powiedział dziennikarzom w Brukseli.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!