Wiadomości

Areszt tymczasowy dla wnuka Lecha Wałęsy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarzut udziału w rozboju na obywatelu Szwecji usłyszał Bartłomiej W., wnuk Lecha Wałęsy, i dwóch jego kompanów. Sąd zgodził się na zastosowanie wobec całej trójki aresztu tymczasowego.

Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli zarzut udziału w rozboju na obywatelu Szwecji – poinformował Mariusz Duszyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

– Dodatkowo dwóch podejrzanych usłyszało zarzut udziału w pobiciu i uszkodzeniu ciała w innym zdarzeniu, które zostało dołączone do tej sprawy – powiedział Duszyński.

– Chodzi o inne przestępstwo, niezwiązane z rozbojem na obywatelach Szwecji – wyjaśnił przedstawiciel prokuratury.

Wszyscy podejrzani zostali aresztowani i przebywają w areszcie śledczym.

– Prokurator złożył wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec trzech podejrzanych. W nocy sąd przychylił się do tych wniosków – oświadczył Duszyński.

Do napaści na dwóch Szwedów doszło około północy 21 maja 2018 r. przy ul. Katarzynki w ścisłym historycznym centrum Gdańska. Z ustaleń gdańskiej policji wynikało, że trzech młodych mężczyzn zaatakowało dwóch obywateli Szwecji i „wykorzystując ich stan bezbronności” okradli jednego z nich, zabierając mu telefon komórkowy.

Okradziony turysta miał też zostać poturbowany: trafił do szpitala z urazem głowy. Podejrzanych zatrzymano na podstawie zeznań poszkodowanych oraz zapisu z kamer monitoringu.

Źródła zbliżone do organów ścigania potwierdziły informacje lokalnych mediów, że wśród zatrzymanych jest m.in. wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy.

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!