Wiadomości

Archidiecezja Warszawska organizuje pielgrzymkę autokarową „Śladami cadyków”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal niedziela.pl, pielgrzymka odbędzie się 19 lipca pod honorowym patronatem bp. Rafała Markowskiego, Przewodniczącego Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.

Pielgrzymkę rozpocznie Eucharystia w języku łacińskim o godz. 9.00 (dla katolickich uczestników) w kościele św. Kazimierza Królewicza Sióstr Benedyktynek Sakramentek w Warszawie (Rynek Nowego Miasta 2).

„Naszą duchową „przygodę” z cadykami rozpoczniemy w Warszawie, gdzie udamy się na spacer po cmentarzu żydowskim, w czasie którego wysłuchamy opowieści o życiu „Milczącego Rebego” Menachema Mendla z Warki. Odwiedzimy ohele pozostałych cadyków z Warki, Radzymina i Modżyc. Oddamy się modlitwie i medytacji: psalmy, hitbodedut (cicha medytacja)” – czytamy na portalu niedziela.pl.

W programie znalazły się nadto: wizyta i medytacja na cmentarzu żydowskim w Mszczonowie, wykład chasydzkiego rabina Symchy Kellera w dawnym dworze cadyków aleksandrowskich oraz wizyta na pobliskim cmentarzu żydowskim, wysłuchanie historii cadyka ze Strykowa oraz odwiedziny w nowym ohelu w Strykowie, odnalezionym w ostatnim roku i odbudowanym przez Fundację Kellerów, a także zwiedzanie kolejnych cmentarzy żydowskich.

Więcej informacji:
https://m.niedziela.pl/artykul/55233//Archidiecezja-Warszawska-zaprasza-na-II?fbclid

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!