Wiadomości

Arabia Saudyjska wstrzymuje przetwarzanie ropy w zaatakowanych wczoraj rafineriach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Arabia Saudyjska tymczasowo wstrzymała wydobycie ropy naftowej w dwóch rafineriach Aramco, które zostały zaatakowane przez jemeńskich rebeliantów – poinformował saudyjski minister energii.

Według ministra księcia Abdulaziza bin Salmana, ataki spowodowały tymczasowe zawieszenie wydobycia w zakładach Abqaiq i Khurais. Dodał on, że doprowadziło to do przerwania wydobycia około 5,7 miliona baryłek ropy naftowej dziennie.

Mohamad Bin Khalid, saudyjski fotoreporter wojenny, opublikował kilka zdjęć ujawniających, że bojownicy Huti użyli co najmniej jednego pocisku manewrującego podczas ataku na saudyjskie zakłady naftowe w Buqayq i Khurais.

Zdjęcia pokazują pozostałości pocisku manewrującego, który zdaje się być identyczny z pociskiem manewrującym Hudis Quds. Bojownicy z Jemenu po raz pierwszy zaprezentowali taki pocisk podczas Wystawy Męczennika Saleha al-Samada w lipcu ubiegłego roku.

Wcześniej saudyjscy aktywiści udostępnili film, który podobno uchwycił moment tuż przed atakiem. Można na nim wyraźnie usłyszeć dźwięk pocisku. Naoczny świadek, który nakręcił film, powiedział, że widział pięć bezzałogowych statków powietrznych (UAV) i pocisk manewrujący, które zmierzały w kierunku obszarów, gdzie znajdują się obiekty naftowe.

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!