Wiadomości

Apel o wszczęcie z urzędu postępowania wobec działacza LGBT, który spalił polską flagę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działające w Krakowie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych apeluje do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie z urzędu postępowania przeciw Sławomirowi Kulecie, który spalił polska flagę i zamieścił relację na Facebooku.

„Zgłoszenie doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa zapowiedział już wicerzecznik Porozumienia i zarazem lider Młodej Prawicy Jan Strzeżek. Popieramy jego inicjatywę, ale naszym zdaniem w sprawie tak bulwersującego i nagłośnionego na całą Polskę aktu profanacji jednego z symboli Rzeczypospolitej zareagować powinien natychmiast Prokurator Generalny’ – poinformował w komunikacie rzecznik POKIN Jerzy Bukowski.

Dodał, że członkowie Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych są oburzeni reakcją administracji Facebooka, która uznała, że film zamieszczony przez Kuletę „nie narusza standardów społeczności”. „Czyżby kierownictwa portalu społecznościowego działającego w polskiej sieci internetowej nie obowiązywało polskie prawo?” – pyta Bukowski.

Czytaj też:

Aktywista LGBT „uczcił” Dzień Flagi RP spaleniem polskiej flagi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!