Europa Wiadomości

Antypolski film nagrodzony na watykańskim festiwalu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agnieszka Holland otrzymała nagrodę specjalną watykańskiego festiwalu filmowego Tertio Millennio za film “Zielona granica”. Projekcja filmu i spotkanie z reżyserką odbyły się we wtorek podczas pierwszego dnia wydarzenia.

Antypolski film nagrodzony na watykańskim festiwalu. Nagroda pod nazwą “Fuoricampo” została wręczona Agnieszce Holland podczas uroczystości w rzymskim kinie “Nuovo Olimpia”. Jak wyjaśnili organizatorzy, jest ona przyznawana za film, który w minionym roku najlepiej nakreślił temat “poszukiwania najgłębszego znaczenia życia i wstrząsnął sumieniami, oświetlając mroczne strefy i duszę ludzką”.

Żydowska reżyser w czasie spotkania z widzami przed projekcją “Zielonej granicy” opowiadała o źródłach kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, tłumacząc, że wywołali go Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka. -Aby o tym opowiedzieć, postanowiłam zrobić to, co umiem, czyli nakręcić film fabularny – powiedziała. Jak zaznaczyła, “tajemnica zła jest łatwiejsza do pokazania”.

Agnieszka Holland podkreśliła, że temat migracji jest jej bliski. -Sama byłam emigrantką polityczną, ale to nie ma porównania z sytuacją ludzi, którzy kryją się po lasach – zauważyła. -Lubię kontrowersje, bo to zmusza nas wszystkich do myślenia i działania – podkreśliła. Reżyserka podziękowała za nagrodę również w imieniu skrajnie lewicowych aktywistów pomagających migrantom.

Festiwal, który zrodził się z inicjatywy św. Jana Pawła II, odbywa się pod patronatem watykańskich urzędów, między innymi Dykasterii do spraw Kultury i Edukacji oraz instytucji Konferencji Episkopatu Włoch. Jako jego cel wymienia się promocję dialogu między różnymi religiami i kulturami poprzez język kina.

NASZ KOMENTARZ: To bardzo przykre, że Watykan, idąc za trendami tego świata, zamyka się na prawdę i przyłącza do nagonki na Naród Polski, szkalowany w tym obrzydliwym filmie.

Polecamy również: Rosja szturmuje fińską granicę przy użyciu nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!