Europa Wiadomości

Anty-biały rasizm w praktyce. Brytyjska policja kolejowa wykluczyła z szkolenia wszystkich białych mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjska policja kolejowa (British Transport Police) organizuje szkolenia dla osób ubiegających się o pracę w tej instytucji. Podczas szkoleń kandydaci uczą się jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne i jak wypełnić testy podczas rekrutacji. Mają też zagwarantowany coaching i możliwość spotkania z funkcjonariuszami BTP. Jednak na taki kurs szkoleniowy przyjmowane są wyłącznie kobiety, czarni i mniejszości etniczne.

W proteście przeciwko takim praktykom jeden z kandydatów ubiegających się o pracę w BTP postanowił wycofać swoją aplikację. „Jestem białym, heteroseksualnym mężczyzną, żołnierzem. Jak to możliwe, że instytucja państwowa w tak otwarty sposób wspiera dyskryminację i nierówność? Zamierzam wycofać moje podanie o pracę w związku z takim traktowaniem ” – mówi mężczyzna w rozmowie z Metro.co.uk.

BPT wyjaśnia, że celem szkoleń jest zachęcenie kobiet, czarnych i mniejszości etnicznych do ubiegania się o pracę w tej instytucji, ponieważ członkowie tych grup stanowią obecnie zaledwie 10% pracowników na wyższych stanowiskach.

Źródło: wprawo.pl/metro.co.uk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!