Polska Wiadomości

Antoni Macierewicz uważa, że Donald Trump przegrał przez… Konfederację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia polityk Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz podczas niedzielnej debaty myPolitics oskarżył opozycyjną Konfederację o przyczynienie się do porażki Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich.

W niedzielę podczas debaty z Robertem Winnickim w myPolitics, Antoni Macierewicz oskarżył Konfederację o przyczynienie się do porażki Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich.

„Ja nie mam zamiaru bronić obecnej polityki amerykańskiej dlatego bo to co się stało w ostatnich dniach to jest największy błąd, jaki polityka amerykańska popełniła od czasów Kissingera. Wtedy Pan Nixon i Pan Kissinger uważali, że wsparcie Chin osłabi Rosję i oderwie Chiny od Rosji i zbudowano potęgę chińską w ten sposób. Teraz liczono na to, że wsparcie sojuszu niemiecko-rosyjskiego oderwie Rosję od Chin i skończyć się to może tak samo, skończyć się może gdyby nie to, że ciągle silna jest partia Republikańska” – mówił Macierewicz.

„Jej siła była duża także dlatego, że Polonia wsparła pana prezydenta Trumpa, ta Polonia, którą wy zwalczaliście (mowa o partii Konfederacja), ludzie powołujący się na was zwalczali prezydenta Trumpa i doprowadzili do tego, że mniej Polonii głosowało na prezydenta Trumpa niż cztery lata temu” – uważa polityk PiS. „Osłabiliście Polonię i osłabiliście tych, którzy popierali prezydenta Trumpa swoją agitacją przeciwko prezydentowi Trumpowi, która zrobiła naprawdę wiele szkód wśród Polonii”.

„Muszę powiedzieć, że padło tyle rzeczy nie z tej ziemi, że nawet nie wiem od czego zacząć” – odpowiedział poseł Robert Winnicki. „Teza jakoby Konfederacja zwalczała Trumpa (…) jest tak absurdalna jak tylko może być” – mówił. Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego Donald Trump w tym kontekście mógłby się podczas swojej drugiej kadencji zachować tak jak Joe Biden. „Nie chodzi o to, że amerykańska administracja popełnia błąd, który będzie kosztował dużo Stany Zjednoczone (…), oni wiedzą co robią i robią dokładnie to co myśmy przewidzieli wiele lat temu. Jeszcze za Trumpa, a nawet przed Trumpem w 2016 roku w programie Ruchu Narodowego dokładnie to zapisałem (…), że Stany Zjednoczone mają za swoje największe wyzwanie Chiny”- kontynuował.

Zdaniem posła Konfederacji amerykanie są w stanie poświęcić „wszystko inne” dla powstrzymania Chin. „Poświęcą również polskie i środkowoeuropejskie interesy”.

Kuriozalne…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!