Polska Wiadomości

Antoni Macierewicz staje po stronie patriotów w sporze z policją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Dziesiątki, myślę, że nawet ok. 100 tysięcy ludzi, dziesiątki tysięcy samochodów z młodzieżą przejechało przez całą Warszawę przypominając o polskiej niepodległości, przypominając o bohaterach, którzy tę niepodległość wywalczyli – mówił Antoni Macierewicz w umieszczonym na swoim profilu na Facebooku komentarzu do przebiegu tegorocznego Marszu Niepodległości.

Podczas tegorocznego Marszu Niepodległości, którego organizacji zakazał stołeczny ratusz, a decyzję tę potwierdził sąd, doszło do starć części uczestników z policją. W czasie marszu jedna z rac doprowadziła do pożaru mieszkania w Śródmieściu, a Warszawa szacuje straty wyrządzone przez uczestników marszu na około kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Wspaniały marsz. Byłby wspaniały, dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży. Tylko że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione – stwierdził były szef MON.

– Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi. Strzelała do ludzi, chociaż to Antifa zaatakowała polskich patriotów (w środę w mediach społecznościowych rozpowszechniano fałszywy wpis, pochodzący rzekomo z profilu Antify, który głosił, że w czasie marszu doszło do rzekomej prowokacji – red.). Nie wiemy kto wydał ten rozkaz, to musi zostać wyjaśnione – stwierdził Macierewicz.

– Człowiek, który jest redaktorem, korespondentem “Tygodnika Solidarność” został postrzelony – podkreślił były szef MON. – Został postrzelony w twarz, z bliskiej odległości. To musi zostać wyjaśnione i konsekwencje tego muszą zostać wyciągnięte wobec winnych – stwierdził Macierewicz.

– Ta młodzież patriotyczna, która przeszła przez Warszawę powiedzieć, że jest za niepodległością, za wiarą, za patriotyzmem, że chce odbudować Polskę silną, która czerpie z tysiącletniej historii, która chce chronić życie, która chce ochronić nasz dorobek, ta młodzież jest zszokowana – przekonywał były szef MON.

– Nie może dochodzić do tego, że policja, gdy dochodziła do ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna – mówił Macierewicz. – A wtedy, kiedy czcimy pamięć naszej niepodległości, strzela do polskich patriotów. Tak być nie może – dodał.

– Ta siła, która dzisiaj została pokazana, siła polskiego społeczeństwa, narodu, przede wszystkim młodzieży polskiej, jest zdolna do zjednoczenia polskiej prawicy – podkreślił były szef MON.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!