Europa Wiadomości

Anglia: Z powodu suszy można zapłacić 1000 funtów grzywny za podlewanie trawnika…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rmf24.pl Wyspy Brytyjskie nie przeżywały takich upałów od ponad 30 lat. W Londynie deszcz nie padał od 29 maja. Minęła zaledwie jedna trzecia lata, a już padł rekord temperatury. Susza doprowadziła do radykalnego obniżenia poziomu wód gruntowych z jednoczesnym wzrostem zapotrzebowania na wodę o ponad 30 procent.

Parki, które nie są regularnie podlewane, zamieniły się w wypalone słońcem, żółte ścierniska. W obliczu tej sytuacji wielu Brytyjczyków rutynowo zamienia kąpiele w wannie na prysznic. Niektórzy wkładają nawet kamienie do zbiorników w toalecie, by zmniejszyć zużycie wody. Zakręcają również kurki podczas mycia zębów.

5 sierpnia w północno-zachodniej Anglii zostanie wprowadzony zakaz używania węży ogrodowych, np. do podlewania trawników, kwiatów albo mycia samochodu przed domem. To samo dotyczy wypełniania ogrodowych basenów. Za złamanie zakazu grozić będzie grzywna w wysokości 1000 funtów.

Taki zakaz już zaczął obowiązywać w Irlandii Północnej.

I pomyśleć, że kiedyś kraje takie jak Anglia był stawiane za wzór wolności i swobód obywatelskich podczas gdy obecnie człowiek może być ukranay grzywną za używanie swojej wody na swojej posiadłości…

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!