Europa Wiadomości

Anglia: Kobieta, która dźgnęła swojego partnera nożem uniknęła kary gdyż… mogłoby to jej przeszkodzić w karierze zawodowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zapadł wyrok w głośnej sprawie 24-letniej studentki medycyny Lavinii Woodward, która 30 grudnia ub. r. zaatakowała kuchennym nożem swojego partnera. Kobieta zdenerwowała się, że mężczyzna powiadomił jej matkę o tym, że studentka jest uzależniona od alkoholu.

Partner Lavinii Woodward dostał cios w nogę. Jak podaje Daily Mail”, kobieta w chwili ataku miała być pod wpływem środków odurzających. Potem miała próbować zaatakować samą siebie, mężczyzna zdążył ją przed tym powstrzymać. Sąd za zranienie partnera skazał 24-latkę na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 1,5 roku.

 Po pierwsze, w wieku 24 lat nie miała pani żadnych wcześniejszych wyroków. Po drugie, szczerze żałowała pani swojego czynu. A co najważniejsze, pokazała pani przez ostatnie 9 miesięcy, że jest pani gotowa na pozbycie się uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a także przeszła leczenie – uzasadniał sędzia Ian Pringle.

Jak podaje Independent”, Sędzia wskazał również, że kobieta jest “wysoce inteligentna”, ale miała w sobie “niedojrzałość, niewspółmierną do wieku”.

W maju, podczas jednej z poprzednich rozpraw, cytowany przez “Independent” sędzia Ian Pringle stwierdził: “Wygląda na to, że to była jednorazowa sytuacja, całkowicie jednorazowa. Byłoby zbyt surowe, gdybyśmy mieli powstrzymać tę wyjątkowo zdolną młodą kobietę przed dążeniem do pracy w zawodzie, o którym marzy”.

Źródło: gazeta.pl/ independent

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!